close
رزرو آنلاین هتل
مشکلات

روستای دزک

جدید ترین مطالب
بخش بایگانیحمام قدیمی روستای دزک  با200سال قدمت ازجمله دیگر مکان های تاریخی و گردشگری روستاست.که درسالهای گذشته توسط میراث فرهنگی به منظور مرمت و تبدیل به موزه اقدامات کوچکی در آن صورت گرفت امامتاسفانه پروژه ی بازسازی این بنا و تکمیل این موزه ناتمام باقی مانده است و تاکنون جهت مرمت ان اقدامی صورت نگرفته است. امید است این مکان تاریخی بزودی مرمت شده و با تبدیل شده به یک موزه تاریخی حضور بیشتر گردشگران به روستای دزک را منجر شود.

 

مرتبط با این مطلب بخوانید: 

چرا به حمام قدیمی دزک توجهی نمی شود؟؟؟؟

 

http://rozup.ir/up/dezaki/OTOKO/Untitled.jpg

 

 

http://8pic.ir/images/42l3eafvu678vyxo41n.jpg

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/1.jpg

 

امروز در روستای دزک اتفاق جالب و بسیار مثبتی اتفاق افتاد. پیگیری های مکرر مسئولین روستای دزک در مورد ایجاد بخشداری در دزک تا حدودی به بار نشست و بخشداری مرکزی کیار شرقی در روستای دزک مستقر شد. هر چند تفاوت زیادی بین بخشداری مرکزی و بخشداری هست ولی تا همینجا هم زحمات مسئولین پیگیر قابل تقدیر است.

مراسم امروز بعد از ظهر و با حضور استاندار محترم جناب آقای عنابستانی و همراهان ایشان در محل راهدار خانه دزک انجام پذیرفت و دفتر بخشداری مرکزی در این محل مستقر شد.استاندار در سخنان خود خبر از اوردن پاسگاه به دزک در اینده نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد در موصبه های بعدی روستای دزک به شهر ارتقا پیدا کند.

 

همچنین ایشان ایستگاه اتش نشانی دزک را هم افتتاح کردند و در سخنان خود از حضور پر شور مردم دزک در مراسم امروز تقدیر و تشکر کردند.

همچنین به گزارش خبرنگار مهر، محل بخشداری مرکزی کیار به کیار شرقی واقع در روستای دزک انتقال یافت و این بخشداری بعد از ظهر چهار شنبه با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید . - مدیر کل روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری در این مراسم اظهار داشت: وجود ساختمان بخشداری ها در شهرها و روستاهای استان تاثیر بالای در توسعه این مناطق دارد. - فرشاد طهماسبی گفت: استانداری در حال پیگیری ارتقا روستای دزک به شهر است و امید است این روستا توسعه بیشتری با توجه به استعدادها و پتانسیل ها داشته باشد.

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/6.jpg

تصاویر منتخبی از مراسم امروز رو برای شما عزیزان قرار دادم.

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/2.jpg

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/5.jpg

تصویر زیر رو ببینید:

http://rozup.ir/up/dezaki/Video/554.jpg

این تصویر رو آقای هوشیار اسدی برای وبلاگ ارسال کردند؛ چیزی که در این تصویر پیداست لانه های کلاغ ها در بیشه زار و قلمستان کبوده های دزک در اطراف رودخانه کیار در دزک هست. این تصویر قبل از آتشسوزی قلمستان ها گرفته شده ...

 

امیدوارم به ادامه مطلب برید و بقیه این نوشته رو هم مطالعه کنید

ادامه مطلب

 در سایت روستاهای ایران به این ادرس مقاله ای در مورد اعتید در روستاها خوندم که خالی از لطف ندیدم این مقاله رو در وبلاگ دزک هم قرار بدم:

 

 

 

 

 

دراکثر روستاهای کشور مردم از این امر مستثنی نیستند.تقریبا کمترپسر نوجوان پانزده شانزده ساله ای را می توان یافت که سیگار نکشد.آن هم سیگار وینستون لایت اصل!حتی تعداد زیادی از خانمها هم پنهانی و دور از چشم مردها و بزرگترها پکی می زدنند.به قول خیلی هایشان اگر کمپانی وینستون می دانست که در همین چند روستا چقدر فروش دارد،حتما یک کارخانه در اینجا تاسیس می کرد!!!

 

مطالعه متن کامل مقاله در ادامه مطلب ...

 

ادامه مطلب

 

 

بنابر اعلام رسمی فرمانداری شهرستان کیار نتایج انتخابات شورای روستای دزک به شرح زیر است:1- آقای صفی الله شهبازی با 1092 رای

2- آقای گودرز(بیژن) نصراللهی با 870 رای

3- آقای هوشنگ مولایی با 815 رای

4- آقای مهران لله گانی با 750 رای

5- آقای فریدون اسماعیلی با 615 رایلازم به ذکر است که از این اسامی آقای اسماعیلی رئیس دوره گذشته شورا میباشند. همچنین از زحمات شوراهای دوره گذشته آقایان احسان الله ساعدی و رضا هاشمی ( بقیه شوراها استعفا داده اند و فقط همین سه نفر شورا بودند! ) تقدیر و تشکر میگردد.

با آرزوی دزکی آباد!

 

با تشکر از کاربر saeedsd بمنظور درج این مطلب در انجمن)