close
رزرو آنلاین هتل
طبیعی

روستای دزک

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

با تشکر از همشهری عزیز جناب اقای هوشیار اسدی که لطف داشتن و این تصاویر زیبا رو برامون فرستادند. به همین بهانه کمی هم اطلاعات در مورد این جاذبه دیدنی استان قشنگمون میزارم ...

http://rozup.ir/up/dezaki/newpic/15.JPG

غار سراب در نزدیکی محلی به نام اميدآباد در اطراف شهرباباحیدرواقع است. این غار که چند سالی بیش از کشف آن نمی گذرد نسبتا طویل می باشد و بازدید از آن نیاز به امکانات کوهنوردی و غار نوردی دارد و بهمین خاطر نیز وجهه بکر و وحشی خود را حفظ کرده است. این غار آبی دارای دو تالار بزرگ و مسیر های نسبتا صعب العبور است ولی تنوع مناظر عجیب و جالب آن به شدت بازدید کننده را محو خود می سازد گویی به دنیایی دیگر پا نهاده است .


ادامه مطلب

 

 

سال قبل سفری به منطقه ی دیدنی و بکر بازفت داشتم که در این سفر تصاویری رو از بازفت و گردنه چری گرفتم. حیفم اومد شما این مناظر زیبا رو نبینید.

 

مشاهده ی بقیه تصاویر (کلیک کنید)

 

 

گردنه چری

اب ملخ و رودخانه ی خرسان؛ جاذبه ای طبیعی در دل سرزمین بختیاری ... یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان کوچک و دوست داشتنی من است ...

 

اب ملخ رودخانه خرسان

در ضلع جنوبی شهر بن و ابتدای ورودی آن از سمت شهرکرد ، نگاره ای آرمیده که نماد گردشگری شهر بن نام گرفته! آمیزه ای زیبایی و طراوت و فرح که سرانگشتان زیبا آفرین خالق بی همتا آن را به غایت زیبایی و رامشگری در دامان پر از راز کوه سترگ افغان جای داده است.
چشمه سار زلال و بی پیرایه گرداب بن در کوه پایه کوه افغان بن دریاچه ای با وسعت تقریبی 38/000 متر مربع و عمق متوسط 10 متر ایجاد کرده که همه روزه پذیرای گردشگران بسیاری از جای جای ایران عزیز اسلامی است. علاقمندان به طبیعت در سایه سار مصفای باغ های انبوه و متراکمش و می آسایند و جوان تر ها در کوه سنگی و زیبایش به کوه نوردی می پردازند، آن طرف تر بساط ماهی گیری هم به راه است و گردشگرانی چند هم سوار بر قایق بر  این امواج آرام ، سبکبال و فارغ از آلام دنیا می آسایند تا زورق خیال را به دور دست های آرزو پرواز دهند.
این مجتمع گردشگری که در سال 89 از طرف هیئت دولت به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی گردید در فاصله 25 کیلو متری مرکز استان و در شهر بن واقع گردیده و جاده دسترسی مناسب ، نزدیکی به شهر ، نزدیکی به جایگاه CNG  و پمپ بنزین ، برخورداری از امکانات رفاهی ، کمپ قایق رانی و ... از جمله مزیت های این کانون گردشگری می باشد.
شهرداری و شورای اسلامی شهر بن با توجه پتانسیل های بالای جذب گردشگر و ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در این مرکز توریستی ،دستان سرمایه گذاران بخش خصوصی را در راستای توسعه مجتمع به گرمی فشرده و از طرح ها و سرمایه گذاری های این بخش استقبال می کنن.

 

 

 

 


منبع: سایت شهرداری بن