close
رزرو آنلاین هتل
فرهنگی

روستای دزک

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی محرم 1392 امروز چهارشنبه 22 ابان ماه 1392 در روستای دزک در حالی برگزار شد که از شب گذشته بارش باران بصورت پراکنده آغاز شده و امروز با شدت شروع به بارش کرد. اما بارش باران مانع از عزاداری مردم عزادار روستای دزک نشد و از مساجد روستای دسته های عزاداری و زنجیر زنی بسوی گلزار شهدا حرکت کرده و پس از قرائت فاتحه برای اموات مراسم پایان یافت. در این پست تصاویری از مراسم امروز رو برای شما عزیزان در ظر گرفتیم.

 

التماس دعا

 

 

 

مشاهده بقیه تصاویر (کلیک کنید)

در اقدامی بسیار جالب و هدف دار پروزه ی احداث بلوار  در جاده ی بین دزک و قلعه سلیم بر زمین زده شد. امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری چهار محال و بختیاری  در ابتدای جاده دزک قلعه سلیم و با استقبال مردم روستا و حضور مسئولین روستای دزک کلنگ احداث این بلوار بر زمین زده شد. مطمئناً این اقدام محاسن بسیار زیادی را در اینده ی نزدیک برای هر دو روستای دزک  و قلعه سلیم خواهد داشت.

تصاویری از این مراسم را تقدیم شما میکنم.

 

http://rozup.ir/up/dezaki/Pictures/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B8%DB%B4.jpg

 

 

http://rozup.ir/up/dezaki/Pictures/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B7%DB%B7.jpg

 

http://rozup.ir/up/dezaki/Pictures/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B8%DB%B3.jpg

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/1.jpg

 

امروز در روستای دزک اتفاق جالب و بسیار مثبتی اتفاق افتاد. پیگیری های مکرر مسئولین روستای دزک در مورد ایجاد بخشداری در دزک تا حدودی به بار نشست و بخشداری مرکزی کیار شرقی در روستای دزک مستقر شد. هر چند تفاوت زیادی بین بخشداری مرکزی و بخشداری هست ولی تا همینجا هم زحمات مسئولین پیگیر قابل تقدیر است.

مراسم امروز بعد از ظهر و با حضور استاندار محترم جناب آقای عنابستانی و همراهان ایشان در محل راهدار خانه دزک انجام پذیرفت و دفتر بخشداری مرکزی در این محل مستقر شد.استاندار در سخنان خود خبر از اوردن پاسگاه به دزک در اینده نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد در موصبه های بعدی روستای دزک به شهر ارتقا پیدا کند.

 

همچنین ایشان ایستگاه اتش نشانی دزک را هم افتتاح کردند و در سخنان خود از حضور پر شور مردم دزک در مراسم امروز تقدیر و تشکر کردند.

همچنین به گزارش خبرنگار مهر، محل بخشداری مرکزی کیار به کیار شرقی واقع در روستای دزک انتقال یافت و این بخشداری بعد از ظهر چهار شنبه با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید . - مدیر کل روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری در این مراسم اظهار داشت: وجود ساختمان بخشداری ها در شهرها و روستاهای استان تاثیر بالای در توسعه این مناطق دارد. - فرشاد طهماسبی گفت: استانداری در حال پیگیری ارتقا روستای دزک به شهر است و امید است این روستا توسعه بیشتری با توجه به استعدادها و پتانسیل ها داشته باشد.

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/6.jpg

تصاویر منتخبی از مراسم امروز رو برای شما عزیزان قرار دادم.

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/2.jpg

 

http://rozup.ir/up/dezaki/dezaki/21/5.jpg

 

 

 

 

 http://rozup.ir/up/dezaki/OTOKO/%D9%81%D8%B1%D8%B4%20%D8%A8%D8%A7%D9%81%DB%8C%20%D8%AF%D8%B2%DA%A9-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%AD%D8%A7%D9%84%20%D9%88%D8%A8%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg

 

 

 

 

 

استان چهارمحال و بختياري به علت شرايط جغرافيايي خاص خود و قرار گرفتن در منطقه اي کوهستاني و سردسير ، همواره از شرايط مساعدي براي توليد فرش دستباف برخوردار بوده است و توليد فرش نسبت به ساير صنايع دستي از اهميت بيشتري برخوردار است و قالي عمده ترين صنعت دستي استان چهارمحال و بختياري است که در درجه اول در روستاها ، بعد در بين عشاير اسکان يافته و دست آخر در شهرها رواج کامل دارد . قالي از وسايل لوکس زندگي عشاير محسوب مي شود و نشانگر منزلت و تفاخر آنهاست .

مهمترين مناطق قاليبافي در استان چهارمحال و بختياري عبارتند از : چالشتر - سامان - اشگفتک - پيربلوط - ارجنگ - وردنجان - فرخ شهر - بروجن - بلداجي - فرادبنه - دزک - هيرگان - باباحيدر - اردل و نواحي تابعه آن - شلمزار و همچنين گروه فرشهاي طايفه اولاد .

 

 

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب